BIT AUDI EPB Caliper 4E0615404B 4E0615404C

Kaliper i llojit të frenave (1 piston)

Trashësia e diskut të frenave [mm]22

Për diametrin e diskut të frenave [mm] 280

Diametri i pistonit [mm]43

Numri OE 4E0 615 404B 4E0 615 404C 4E0615404B 4E0615404C


Detajet e produktit

Profili i Kompanisë

Etiketat e produktit

WENZHOU BIT AUTOMOBILE PJESË CO., LTD

Adresë

Nr.2 Ndërtesa e zonës Jiujie, Kunyang Town, Pingyang County, Wenzhou City, Zhejiang

Telefoni

+86 18857856585
+86 15088970715

orët

E hënë-e diel: 9 e mëngjesit deri në 12 pasdite

përshkrim i produktit

Cfare eshte Frena elektronike parkimi?

Njëfrena parkimi elektronik(EPB), i njohur gjithashtu si anfrena elektrike parkiminë Amerikën e Veriut, është një kontroll elektronikfrenave parkimi, ku shoferi aktivizon mekanizmin e mbajtjes me një buton dhe jastëkët e frenave aplikohen elektrikisht në rrotat e pasme.Kjo realizohet nga njënjësia e kontrollit elektronik(ECU) dhe njëaktivizuesmekanizmi.Ekzistojnë dy mekanizma që janë aktualisht në prodhim,Sistemet e tërheqjes së kabllovedheSisteme të integruara me kaliper.Sistemet EPB mund të konsiderohen si një nëngrup iBrake-nga-telteknologjisë.

Funksionaliteti

Përveç kryerjes së funksionit bazë të mbajtjes së automjetit që kërkohet nga frenat e parkimit, sistemet EPB ofrojnë funksione të tjera si lëshimi automatik i frenave të parkimit kur shoferi shtyp përshpejtuesin ose rrëshqettufë, dhe ri-fiksimi duke përdorur forcë shtesë në zbulimin e lëvizjes së automjetit.Më tej, funksioni i mbajtjes së kodrës, i cili zbaton frenat për të parandaluar kthimin mbrapa kur tërhiqet në një pjerrësi, mund të zbatohet gjithashtu duke përdorur EPB.

Referenca nr.

ABS 522882
KALIPER BUDWEG 344263
TRW BHT281E/BHT287E
INXHINIERIA E frenave CA2888R/CA2889R

 

Lista e pjesëve

KIT RIPARIMI

D42257C

PISTONI

234338

KIT RIPARIMI

204348

POLIM, PISTON

184348

 

Aplikacione të përputhshme

Audi A8 Saloon (4E_)

Pajisje për EPB Caliper & Actuator

equipment 1
equipment 2
equipment

Ne kemi një gamë të plotë të pjesëve të frenave, të tilla si kalipsat e frenave, frenat elektrike parkimi, aktivizuesit etj.Ne kemi disa pajisje për të testuar cilësinë gjatë prodhimit dhe pas prodhimit.Të tilla si testi i forcës së daljes së hyrjes së kabllove, testi i qëndrueshmërisë së kaliperit EPB dhe testi i tensionit të lartë dhe të ulët.

EPB Actuator është i rëndësishëm në automjetet e pasagjerëve pasi i lejon drejtuesit të aktivizojnë një sistem mbajtjeje për ta mbajtur mjetin të palëvizshëm në klasa dhe rrugë të sheshta.

Frenat tona elektrike të parkut:

  • Ofroni një komoditet të përmirësuar të makinës
  • Lejoni liri më të madhe në dizajnin e brendshëm të automjetit
  • Në sistemet e integruara me kaliper, siguroni lidhjen midis aktivizimit hidraulik të frenave të këmbës dhe frenave të parkimit të aktivizuar elektrikisht
  • Siguroni fuqinë optimale të frenimit në të gjitha kushtet dhe zvogëloni kohën e instalimit për shkak të mungesës së kabllove të frenave të dorës

Çfarë mund të merrni nga fabrika jonë

Biznesi kryesor i BIT është zhvillimi dhe prodhimi i produkteve të lidhura me frenat e automobilave.Si një prodhues i pavarur i specializuar i frenave, ne zhvillojmë dhe prodhojmë komponentë funksionalë të tillë si kalipsat e frenave dhe aksesorët.

Kemi pjesë të plota për frenat e diskut, si kaliper frenimi, kllapa, pistoni, vulë, vidhos gjakderdhjeje, kapakë gjakderdhjeje, gjilpërë udhëzuese, çizme gjilpërash, kapëse jastëke etj.Çdo gjë në frenat e diskut, mirëpresim të na kontaktoni për të marrë katalogun.

Nga rruga, ne kemi gjithashtu katalogë të gjerë për makina evropiane, amerikane, japoneze dhe koreane.Të tilla si Audi, VW, BMW, Dodge, Chevy, Toyota, honda, KIA, Hyundai e kështu me radhë.Gjeni diçka që dëshironi në kompaninë tonë.

微信图片_20211030153016

Cili është prodhimi ynë

Ne jemi një prodhues profesional i sistemit të frenimit.Ne kemi ekipin tonë të kërkimit dhe zhvillimit dhe prodhimit.Çdo produkt do të testohet pas prodhimit dhe do të testohet përsëri përpara dorëzimit.

微信图片_20211030165742

Certifikata

Cilësia dhe vlera është një qëllim i përbashkët që ne ndajmë si kompani.Ne jemi të përkushtuar të përballemi me çdo sfidë dhe e shohim këtë si një mundësi për të ofruar më shumë zgjidhje të reja.

Kjo çoi në shumë të para në inovacionet e automobilave, si dhe shumë patenta të dizajnit të bazuara në qasjen futuriste.Si prodhues i kalibrave të frenave, ju mund të mbështeteni tek ne për të sjellë një linjë prodhimi revolucionare të kalibrave të frenave.Me avantazhet e mëposhtme, mund të jeni të sigurt se po merrni shërbimin më të mirë dhe më të mirë në treg.Për t'ju siguruar cilësinë tonë, ne miratuam Certifikatën IATF 16949 në 2016.

sred

  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni