14560010 145.60010 Феноличен клип на дебеломер за сопирачки за Chrysler Dodge Eagle Plymouth

Центричен број: 14560010/ 145.60010

Карлсон број: 7801

Внатрешен дијаметар mm: 38,39

Должина mm: 51,62

Материјал: Фенолен

Клипот OD mm: 59,92

Дебелина mm: 10,88


Детали за производот

Профил на компанијата

Ознаки на производи

Компатибилни апликации

CHRYSLER 300M 1999-2004
CHRYSLER CONCORDE 1993-2004
ДИНАСТИЈА КРАЈСЛЕР 1991-1993 година
CHRYSLER GRAND VOYAGER 2000 година
CHRYSLER IMPERIAL 1991-1993
CHRYSLER INTREPID 1993-2004
CHRYSLER LEBARON 1991-1995
CHRYSLER LHS 1994-2001
КРАЈСЛЕР ЊУЈОРКЕР 1991-1996 година
CHRYSLER PACIFICA 2017-2020
CHRYSLER PROWLER 2001-2002
CHRYSLER TOWN & COUNTRY 1991-2000
CHRYSLER VOYAGER 2000 година
DODGE КАРАВАН 1991-2000
ДОЏ ДЕЈТОНА 1991-1993 година
ДОЏ ДИНАСТИЈА 1991-1993 година
DODGE GRAND КАРАВАН 1991-2000
DODGE INTREPID 1993-2004
ДОЏ МОНАКО 1991-1992 година
DODGE SPIRIT 1991-1995
ОРЕЛ ПРЕМИЕР 1991-1992 година
EAGLE VISION 1993-1997
PLYMOUTH ACCLAIM 1991-1995
PLYMOUTH GRAND VOYAGER 1991-2000
PLYMOUTH PROWLER 1997-2001
PLYMOUTH VOYAGER 1991-2000

 

Карактеристики:

  • Гарантира правилна работа во текот на целиот животен век на дебеломерот
  • Направено од висококвалитетна фенолна смола
  • Внимателно тестиран за да се обезбеди прецизно вклопување, висок квалитет и одлични перформанси

 

Направен од врвна фенолна смола и произведен според најстрогите барања за OE, овој клип со дебеломер е отпорен на корозија и 'рѓа и истовремено обезбедува одлични перформанси.Фенолните клипови се исто така полесни од челичните клипови и имаат супериорни топлинско-изолациски својства, што помага да се спречи топлината да се пренесе во течноста за сопирачките и да предизвика сунѓереста педала.

 

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја