Kaliper i frenave 22687791 18-B4880 18B4880A për Chevrolet Pontiac Saturn

Madhësia e portës së Bleeder: M10x1.0

Pesha e paketimit të produktit:  9.6£

Madhësia e pistonit (OD) (mm): 53,8988

Madhësia e pistonit (OD) (in): 2.122

Përfundimi i kalibrit të frenave:Emulsion vaji

Përmbajtja e paketës: Kaliper;Kllapa;Kompleti i harduerit

Materiali i pistonit: ÇELIK

Numri OE:22687791


Detajet e produktit

Profili i Kompanisë

Etiketat e produktit

WENZHOU BIT AUTOMOBILE PJESË CO., LTD

Adresë

Nr.2 Ndërtesa e zonës Jiujie, Kunyang Town, Pingyang County, Wenzhou City, Zhejiang

Telefoni

+86 18857856585
+86 15088970715

orët

E hënë-e diel: 9 e mëngjesit deri në 12 pasdite

përshkrim i produktit

Ndërkëmbimet Nr.

ER1526 KB ABSCO
18FR2358 AC-DELCO
SL1970 AUTOLINE
99-17338A BBB INDUSTRIES
18-B4880
18B4880A
SLC9869 FENCO
242-2330 NAPA/RAYLOC
10-09523-1 PROMECANIX
FRC11419 RAYBESTOS
CRB134812 WAGNER
SC1159 DNS
104322S UCX

 

Aplikacione të përputhshme

Chevrolet Cobalt 2005-2010 Përpara majtas
Pontiac G5 2007-2010 Përpara majtas
Pontiac Pursuit 2005-2006 Përpara majtas
Saturn Jon 2003-2007 Përpara majtas

Çfarë mund të merrni nga fabrika jonë

Biznesi kryesor i BIT është zhvillimi dhe prodhimi i produkteve të lidhura me frenat e automobilave.Si një prodhues i pavarur i specializuar i frenave, ne zhvillojmë dhe prodhojmë komponentë funksionalë të tillë si kalipsat e frenave dhe aksesorët.

Kemi pjesë të plota për frenat e diskut, si kaliper frenimi, kllapa, pistoni, vulë, vidhos gjakderdhjeje, kapakë gjakderdhjeje, gjilpërë udhëzuese, çizme gjilpërash, kapëse jastëke etj.Çdo gjë në frenat e diskut, mirëpresim të na kontaktoni për të marrë katalogun.

Nga rruga, ne kemi gjithashtu katalogë të gjerë për makina evropiane, amerikane, japoneze dhe koreane.Të tilla si Audi, VW, BMW, Dodge, Chevy, Toyota, honda, KIA, Hyundai e kështu me radhë.Gjeni diçka që dëshironi në kompaninë tonë.

微信图片_20211030153016

Cili është prodhimi ynë

Ne jemi një prodhues profesional i sistemit të frenimit.Ne kemi ekipin tonë të kërkimit dhe zhvillimit dhe prodhimit.Çdo produkt do të testohet pas prodhimit dhe do të testohet përsëri përpara dorëzimit.

微信图片_20211030165742

Si funksionojnë frenat e diskut

Kur shoferi shkel pedalin e frenave, fuqia përforcohet nga përforcuesi i frenave (sistemi servo) dhe shndërrohet në një presion hidraulik (presion vaji) nga cilindri kryesor.Presioni arrin frenat në rrota nëpërmjet tubit të mbushur me vaj frenash (lëng frenash).Presioni i dhënë i shtyn pistonët në frenat e katër rrotave.Pistonët nga ana e tyre shtypin jastëkët e frenave, të cilat janë material fërkimi, kundër rotorëve të frenave që rrotullohen me rrotat.Mbushësit mbërthehen në rotorët nga të dyja anët dhe ngadalësojnë rrotat, duke ngadalësuar dhe ndaluar automjetin.

brake-caliper3

Certifikata

Cilësia dhe vlera është një qëllim i përbashkët që ne ndajmë si kompani.Ne jemi të përkushtuar të përballemi me çdo sfidë dhe e shohim këtë si një mundësi për të ofruar më shumë zgjidhje të reja.

Kjo çoi në shumë të para në inovacionet e automobilave, si dhe shumë patenta të dizajnit të bazuara në qasjen futuriste.Si prodhues i kalibrave të frenave, ju mund të mbështeteni tek ne për të sjellë një linjë prodhimi revolucionare të kalibrave të frenave.Me avantazhet e mëposhtme, mund të jeni të sigurt se po merrni shërbimin më të mirë dhe më të mirë në treg.Për t'ju siguruar cilësinë tonë, ne miratuam Certifikatën IATF 16949 në 2016.

sred

  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni