14560010 145.60010 Piston kaliper frenash fenolik për Chrysler Dodge Eagle Plymouth

Numri Centrik: 14560010/ 145.60010

Numri Carlson: 7801

Diametri i brendshëm mm: 38.39

Gjatësia mm: 51.62

Materiali: Fenolik

Pistoni OD mm: 59,92

Trashësia mm: 10.88


Detajet e produktit

Profili i Kompanisë

Etiketat e produktit

Aplikacione të përputhshme

CHRYSLER 300M 1999-2004
CHRYSLER CONCORDE 1993-2004
DINASTIA CHRYSLER 1991-1993
CHRYSLER GRAND VOYAGER 2000
CHRYSLER IMPERIAL 1991-1993
CHRYSLER INTREPID 1993-2004
CHRYSLER LEBARON 1991-1995
CHRYSLER LHS 1994-2001
CHRYSLER NEW YORKER 1991-1996
CHRYSLER PACIFICA 2017-2020
CHRYSLER PROWLER 2001-2002
CHRYSLER TOWN & COUNTRY 1991-2000
CHRYSLER VOYAGER 2000
KARAVANI DODGE 1991-2000
DODGE DAYTONA 1991-1993
DODGE DYNASTIA 1991-1993
DODGE GRAND CARAVAN 1991-2000
DODGE INTREPID 1993-2004
DODGE MONACO 1991-1992
DODGE SPIRIT 1991-1995
SHQIPONJA PREMIERA 1991-1992
VIZIONI EAGLE 1993-1997
PLYMOUTH ACLAIM 1991-1995
PLYMOUTH GRAND VOYAGER 1991-2000
PLYMOUTH PROWLER 1997-2001
PLYMOUTH VOYAGER 1991-2000

 

Karakteristikat:

  • Garanton performancën e duhur gjatë gjithë jetës së kaliperit
  • Bërë nga rrëshirë fenolike me cilësi të lartë
  • Testuar me kujdes për të siguruar një përshtatje të saktë, cilësi të lartë dhe performancë të shkëlqyer

 

I bërë nga rrëshirë fenolike premium dhe i prodhuar sipas kërkesave më të rrepta OE, ky piston me kaliper është rezistent ndaj korrozionit dhe ndryshkut duke siguruar performancë të shkëlqyer.Pistonët fenolik janë gjithashtu më të lehtë se pistonët e çelikut dhe kanë veti superiore izoluese të nxehtësisë, gjë që ndihmon në parandalimin e transferimit të nxehtësisë në lëngun e frenave dhe shkaktimin e një pedali sfungjer.

 

 

 


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni