Вести

 • Важноста на клештите на сопирачките во вашето возило

  Важноста на клештите на сопирачките во вашето возило

  Сопирачките клешти се важен дел од системот за сопирање на возилото.Тие се одговорни за правилното функционирање на вашите влошки и влошки на сопирачките, што на крајот ја обезбедува вашата безбедност на патот.Во овој блог, ќе разговараме за значењето на клештите на сопирачките во автомобилските делови и ќе ги запознаеме...
  Прочитај повеќе
 • Како да се избере соодветен дебеломер на сопирачките и околината за употреба

  Како да се избере соодветен дебеломер на сопирачките и околината за употреба

  Оваа статија ќе го претстави описот на производот, начинот на користење и околината за користење на дебеломерот на сопирачката од деловна гледна точка, за да им помогне на почетниците на корисниците подобро да ја користат дебеломерот на сопирачките и да ги решат проблемите при употреба. се користи во ...
  Прочитај повеќе
 • Што е EPB и како функционира

  Што е EPB и како функционира

  Електронско паркирање EPB (Electrical Parking Brake) се однесува на технологијата на електронски контролирана сопирачка за паркирање.Електронската рачна сопирачка е технологија која ја реализира рачната сопирачка преку електронска контрола.Предности на системот: 1. Откако ќе се исклучи моторот EPB, системот може да автоматизира...
  Прочитај повеќе
 • Што прават клештите на сопирачките?

  Што прават клештите на сопирачките?

  Која е улогата на дебеломер: Калиперите може да се наречат и цилиндри за сопирачки.Внатре во дебеломерот има многу клипови.Функцијата на дебеломерот е да ги турка влошките на сопирачките за да го прицврсти дискот на сопирачката и да го забави автомобилот.Откако влошките на сопирачките ќе го прицврстат дискот на сопирачката, кинетичката енергија може да биде ко...
  Прочитај повеќе
 • Што е дебеломер на сопирачката на автомобилот?Која е функцијата?

  Што е дебеломер на сопирачката на автомобилот?Која е функцијата?

  Функција на дебеломер на автомобилот: има функција на забавување, запирање или одржување на работата на тркалото.Вообичаено се користат само системи за сопирачки со диск, кои се области кои штрчат од надворешната страна на влошките за да ги подобрат перформансите на сопирањето.Диск сопирачката во автомобилот се состои од бр...
  Прочитај повеќе
 • Мерки на претпазливост пред и по замена на чевелот на сопирачката

  Мерки на претпазливост пред и по замена на чевелот на сопирачката

  Со развојот на трендот на науката и технологијата, примената на кочници е незаменлива во автомобилската индустрија, но папучите за сопирачките не се нови, но мора да се заменат.Значи, колку знаете за чевлите на сопирачките?Денес уредникот накратко ќе ги запознае заедничките проблеми на...
  Прочитај повеќе
 • Калиперите на сопирачките на автомобилот треба да се обработуваат вака

  Калиперите на сопирачките на автомобилот треба да се обработуваат вака

  дебеломер на сопирачката Калиперот на сопирачката е куќиштето што ги поставува влошките на сопирачките и клипната шипка на цилиндерот на сопирачката.Како важна и доверлива компонента, дебеломерот на сопирачката е изработен од еластично железо и мора да биде прецизно обработен со специјални алати направени по нарачка за да се одржуваат добри нерамнини на површината...
  Прочитај повеќе
 • Сопирањето се учи!Споредба на различни типови клешти на сопирачките

  Сопирањето се учи!Споредба на различни типови клешти на сопирачките

  Системот за сопирање е основна компонента на безбедноста на животот на возачот.Со посебен акцент, многу возачи постепено ја сфаќаат потребата од надградба на системот за сопирање, па затоа ќе изберат да го заменат посилниот систем за сопирање.Но, постепено, купувачите на автомобили создадоа недоразбирање, дека без разлика што ...
  Прочитај повеќе
 • Среќна тигарска година!

  Среќна тигарска година!

  Почитувани клиенти, Среќна тигарска година.Посакувам вие и вашето семејство да сте добро во новата година.Отсега почнавме да работиме и да произведуваме стоки.Специјализирани сме за клешти за сопирачки, електрични актуатори на паркирната сопирачка, држачи за дебеломер на сопирачките, комплети за поправка на дебеломер на сопирачките и...
  Прочитај повеќе
 • Пазарот на автомобилски сопирачки дебеломер ќе вреди 13 милијарди долари до 2027 година;

  Пазарот на автомобилски сопирачки дебеломер ќе вреди 13 милијарди долари до 2027 година;

  Приходите на пазарот на автомобилски клешти се очекува да достигнат 13 милијарди долари до 2027 година, според новото истражување на Global Market Insights Inc. Автопроизводителите кои произведуваат возила со поекономична потрошувачка на гориво го поттикнуваат растот на пазарот на дебеломер на сопирачките во текот на предвидениот период.Многу производители на дебеломер за сопирачки...
  Прочитај повеќе
 • Како функционираат диск сопирачките

  Како функционираат диск сопирачките

  Кога возачот стапнува на педалата на сопирачката, моќта се засилува со засилувачот на сопирачките (серво систем) и се менува во хидрауличен притисок (притисок на масло) од главниот цилиндар.Притисокот допира до сопирачките на тркалата преку цевка исполнета со масло за сопирачките (сопирачки ...
  Прочитај повеќе
 • Нашиот опсег на делови за сопирачки на глобалниот пазар

  Нашиот опсег на делови за сопирачки на глобалниот пазар

  Европски дебеломер за сопирачки Имаме широк асортиман на европски клешти за автомобили.Во моментов, нашите главни сериски модели се Audi Brake Caliper, VW Brake Caliper, BMW клешта на сопирачките, Mercedes-Benz клешти на сопирачки, Seat клешти на сопирачките, Opel клешти за сопирачки, Renault клешти ...
  Прочитај повеќе
12Следно >>> Страница 1/2